S.S.S.

İnternet sitesinden rezervasyon yapmak neden daha avantajlı mı?

Aydacar internet sayfalarından sadece 3 adımda hızlı ve güvenli araç kiralayabilirsiniz..

İnternet sitesinden araç kiralamak güvenli midir?

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz araç kiralama işlemi, kesin satış niteliği taşıdığından rezervasyonunuzu tamamlamak için kira bedeli karşılığı tutar kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, işlemlerinizi +41 76 582 37 38 no’lu rezervasyon merkezimize yapabilirsiniz.

Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

Kiralama işleminizi, aracı teslim alacağınız zamandan en az 24 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Kiralamaya 24 saatten daha az kalan sürelerde işlemin iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın size teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli iade edilmeyecektir. Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde (15 Haziran-15 Eylül arası ve bayramlar) ücretsiz rezervasyon iptali kiralamaya 72 saat kala sona erecek ve 3 günlük kiralama ücreti iade edilmeyecektir. Kiralama esnasında kira kontratını imzalamanız gerekmektedir. Bunun dışında, ofis yetkililerimiz sizden aracın grubuna göre bir provizyon bedeli talep edeceklerdir.

Sürücü belgesi ve yaş sınırlamaları nasıldır?

Aydacar’dan araç kiralayabilmeniz için; Ekonomik grup araçlarda en az 21 yaş ve 1 yıllık geçerli sürücü belgesi Orta grup araçlarda en az 25 yaş ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi Üst grup araçlarda en az 28 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.

Kredi kartım olmak zorunda mı? Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

Araç kiralayabilmek için kendi adınıza düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmalısınız. Sürücü ve ek sürücüler haricinde kontratta yer almayan bir isme ait kredi kartını kesinlikle kabul edemediğimizi bildirmek isteriz. Kiralamanızın toplam tutarı kontrat başlangıcında kredi kartından tahsil edilecektir. Kira bedelinin yanı sıra, kredi kartınızdan araç gruplarınave Tederekçilere göre değişen bir blokaj (provizyon) alınacaktır. Bu blokaj, yakıt farkları ve/veya oluşabilecek diğer ekstra masraflar için alınmaktadır; kiralanan aracın sorunsuz bir şekilde ofise iade edilmesinin ardından 2 gün ila 1 hafta arasında çözülecektir.

Kiralama süresi ne kadardır? Gecikme durumlarında uygulama ne şekildedir?

Araç kiralama süresi en az 24 saattir. Daha kısa süreli araç kiralamak isterseniz 1 günlük fiyat uygulamak durumundayız. 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için kira bedelinin 1/3’ü 3 saatti aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira ücreti tahsil edilecektir. Aylık kiralamalarda bir ay 30 gündür. Uzun süreli kiralama ihtiyaçlarınız için + 41 76 582 37 38 no’lu telefonumuzdan yardım alabilirsiniz .

Kira kontratında değişiklik talebimi nasıl gerçekleştireceğim?

Değişiklik talepleriniz Aydacar’ın elindeki imkanlar ile sınırlı ve ancak Aydacar’ın açık onayı ile mümkündür. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını ve mevcut fiyatınızı değiştirebilir. – Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken iade) – Dönüş istasyonunun değişikliği – Araç grubu değişikliği – Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi – Saat Farkı Kiralama süresini uzatma talebiniz, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise; ofislerimizden birine şahsen gelerek uzatma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Araç kiralama fiyatlarına dahil olan hizmetler nelerdir? Sürpriz bir bedel ile karşılaşır mıyım?

Web sitemizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir. Aydacar’ın fiyat politikası, kullanıcılarımızın gördükleri fiyat dışında sürpriz bedeller ile karşılaşmaması esasına dayanır. Fiyatlara dahil olan hizmetlerimiz: – Kaza Sigortası (CDW) – Bireysel Kaza Sigortası (BKS) trafik sigortası limitleri ile sınırlı – Hırsızlık Sigortası – Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortasın limitleri ile sınırlı – Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar zabıt ibrazı halinde geçerlidir – Havalimanı vergileri – Yol yardımı – Sınırsız kilometre kullanım – KDV

Aracı birden fazla kişi kullanabilir mi?

Aracı, kiralayan kişinin dışında bir kişinin de kullanabilmesi için geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye tanımlanması ve günlük ek sürücü ücretinin ödenmiş olması gerekir. Bu kurala uyulmaması halinde tüm sigortalar geçersiz olacak; kiracı ve aracı kullanan kişiler tüm ceza ve hasarlardan sorumlu olacaklardır.

Yakıt uygulaması nasıldır?

Araçlarımız size depoda bulunan yakıt teslim edilir. Aracı iade etmeden önce ofisimize en yakın benzin istasyonunda depoyu aldıgınız şekilde rica ederiz. Aracınızı eksik yakıt veya boş depo ile teslim etmeniz durumunda eksik miktar kadar yakıt farkını hizmet ücreti ile birlikte tahsil etmek durumundayız.

Otoyol geçişleri ve trafik cezalarında prosedür ne şekildedir?

​Araçlarımızın tamamında otoyol geçişlerinde sorun yaşamamanız için HGS/OGS mevcuttur. Ücretlendirmesi, kira sürenizin sonunda ofis çalışanlarımız tarafından yapılacak geçiş kontrolleri sonucunda kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Yürürlükte olan tüm trafik kural ve kanunlarına uyma zorunluluğunuz vardır. Aracın kullanımından kaynaklanan trafik cezaları da dahil olmak üzere her türlü ceza kullanıcıya ait olup, hangi nedenle olursa olsun aracın resmi ulusal veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman kiralama süresi içerisinde kabul edilir. Kiralama süresinden sonra Aydacar üzerinden Kiraladıgınız Tederikçi,ye  bildirimde bulunulan trafik cezaları kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Kiraladığım araçlar yurtdışına çıkabilir miyim?

Kiraladığınız araçla maalesef yurtdışına çıkış yapamazsınız.

Aracı teslim aldığım ofise mi iade etmek zorundayım? Farklı bir ofise bırakabilir miyim?

Aydacar (Tederikçilerinin) ofislerinin bulunduğu şehirlerde, ilçe belediye sınırları dahilinde olması koşulu ile araçların müşterilerimize teslimi ve iade alınması 20 ile 30 €. ​ Aydacar (Tederikçi) ofisinin bulunmadığı bir şehir veya yöreye araç teslimatı istenirse imkanlar dahilinde ve ücret karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Araç kiraladığınız ofisten farklı bir şehirdeki ​ Aydacar (Tederikçilerinin) ofisine iade etmek isterseniz tek yön ücreti uygulanır. Tek yön ve teslimat ücretleri hakkında detaylı bilgiyi+ 41 76 582 37 38 no’lu rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.

Sigorta teminatları neleri kapsar? Hangi durumlarda sigortalar geçersiz sayılır?

Kiralık araçlarımıza zorunlu tüm sigortaların yanı sıra, çarpma, çarpışma ve hırsızlık teminatlarını kapsayan kasko sigortası da yaptırmaktayız. Olası bir sigorta bedelinin tazmin edilebilmesi için, aracın olay yerinden uzaklaştırılmadan anlaşmalı kaza tutanağı veya hasar tespit tutanağının tarafınızdan temin edilmesi gerekmektedir. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında oluşan hasarlar, aracın sözleşmede belirlenen kişiler dışında bir kişi tarafından kazaya karışması, evrakları tamamlanmamış hasarlar, aracın yol koşullarına uygun olmayan sürüşünden kaynaklanan hasarlar (örn. aracın altının vurulmasından kaynaklı ) münhasıran sözleşmede tanımlı kullanıcıya aittir. Beyan ile hasar tazmini mümkün değildir. Sigorta teminat limitlerinin üzerinde kalan her türlü hasar sorumluluğu kullanıcılarımıza ait olduğunu önemle belirtmek isteriz.

Ankara Araç Kiralama  Ankara Flughafen Araç Kiralama  Esenboga Havaalanı Araç Kiralama   Antalya Araç Kiralama  Antalya Havaalanı AraçKiralama  Dalaman Araç Kiralama  Dalaman Havaalanı Araç Kiralama  Bodrum Araç Kiralama Milas Araç Kiralama Dodrum Havaalanı Araç Kiralama  Denizli Araç Kiralama Pamukkale Araç Kiralama Cardak Havaalanı Araç Kiralama Denizli Havaalanı Araç Kiralama Hatay Araç Kiralama Antakya Havaalanı Araç Kiralama Hatay Havaalanı Araç Kiralama İzmir Araç Kiralama Adnan Mederes Havaalanı Araç Kiralama İzmir Havaalanı Araç Kiralama

Ödeme Yöntemleri
https://www.euroautocar.com/ © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır -